آمار

چی بگم

دوشنبه 16 شهریور 1394 ساعت 17:03

چند روز پیش عکسی از یک بچه سوری که غرق شده بود و دریا جسدشو به ساحل برگردونده بود بدجوری تو رسانه ها بازتاب پیدا کرد و بی اغراق میلیاردها بار دیده شد. باز هم آه و ناله و بیاید یه کاری کنیم بود که از سراسر جهان شنیده شد. من مرده شما زنده، یکی دو هفته دیگه بعد ازین سر و صداها دوباره آبا از آسیابا میوفتن و باز هم شاهد خواهیم بود چه کودکان بیگناهی که کشته بشن و البته چه بیگناهانی اعم از بزرگسال و کودک، در یمن، سوریه، عراق، فلسطین و بقیه جاها. 

حاصل تمدن بشری متاسفانه خیلی فاصله داره با اون چیزی که باید باشه خیلی.

برچسب‌ها: آیلان کردی
نظرات (3)
پنج‌شنبه 19 شهریور 1394 ساعت 14:12
در پاسخ به شما باید عرض کنم، بلی، اگر کمی به قبل و حتی بیشتر به قبل برگردیم، متوجه میشیم که اونا دین رو به درون خانه ها راندند و مشکل رو حل کردند، نه فقط دین که اصولا ایدیولوژی را.
البته مسلمانان هم به همون سمت دارن میدن و کم کم با پذیرش پلورالیسم این مشکل را حل خواهند کرد ولی تا اون زمان بسیاری هم کشته خواهند شد.
امتیاز: 0 0
پاسخ:
در اون جنگهای خانمانسوز و البته خیلی از جنگهای امروزی دین جایگاهی نداشته بلکه هدف رسیدن به سهم بیشتر ار منابع کمیاب مثل زمین و منابع آن، ثروت و قدرت بوده و لذا اصولا از دین ناشی نشده بودند که با کنار گذاشتنش جنگی تمام شده باشه.
سه‌شنبه 17 شهریور 1394 ساعت 20:15
والا این اتفاقا بیشتر حاصل تمدن اسلامیه
حالا اینکه اصل اسلام چی بوده، کسی نمیدونه ولی این فرع اسلام که ترکونده.
واقعا توی دنیا مگر بجز مسلمانان پیروان مذهب دیگری همدیگرو میکشن و یا کشته میشن؟
همه جای دنیا مسلمان کشته میشود.
امتیاز: 0 0
پاسخ:
در پاسخ به سوال شما، توی دنیا پیروان ادیان دیگه هم می کشند و کشته میشن. هندوها و سیکها و تامیلها تو شبه قاره هند. بوداییا و مسیحیا تو جنوب شرق آسیا. مسیحیا تو آفریقا و آمریکا.
و البته کمی که برگردیم به قبل تمام کشورهای پیشرفته فعلی با هر دین و مذهبی که هستن کشتارهای وسیع و جنایات عظیمی داشتن که اتفاقات فعلی در برابر اونا شوخی به نظر می رسه.
ولی با شما موافقم که اکنون بیشتار کشتارها در سرزمینهای مسلمانان داره اتفاق میوفته.
سه‌شنبه 17 شهریور 1394 ساعت 16:09
چه عرض کنیم والا.
آدم ها به همه چیز زود عادت میکنن حتی به دیدن ظلم در حق مظلوم
امتیاز: 0 0
پاسخ:
بله متاسفانه.
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد