آمار

باغ لاله ها

پنج‌شنبه 24 اردیبهشت 1394 ساعت 13:31

امسال هفدهمین دوره جشنواره لاله ها برگذار شد. چند سالی بود که می خواستم سری به این باغ لاله ها بزنم که خدا رو شکر امسال جور شد که بریم و چقدرم چسبید. پنج شنبه گذشته حدود ساعت 6 رسیدیم اونجا و چه بارونی میومد. حسابی خیس شدیم و سرد بود ولی خیلی خوب بود.

این سالها باغ لاله های گچسر جشنواره ای برگذار می کنه که معمولا زمانش حدود 10 روزی در اردیبهشت ماه است و بسته به وضعیت هوا و شکوفایی لاله ها می تونه زمانهای متفاوتی باشه. امسال این جشنواره حدود 7 تا 18 اردیبهشت بود فکر کنم.

داستان این جشنواره به خانواده ای بر میگرده که سالهاست در کار پرورش گل و به خصوص لاله هستند. پدر این خانواده که الان در قید حیات نیستند شروع کننده این جشنواره بوده و فرزندان و نوادگان این رسم را ادامه می دهند و چه رسم خوشایندیست. در مدت جشنواره، درهای باغ لاله ها که یک ملک خصوصی هست برای دیدن عموم باز میشه و بازدید کننده ها میتونن از باغ و لاله ها دیدار کنند.

چند سالی هست که شهرداریها در بیشتر نقاط کشور نزدیکای عید لاله می کارند و بعضی پارکها مثل پارک شریعتی تهران خیلی زیبا لاله کاری میشه ولی دیدن این لاله ها در مهد اصلیشون و در کنار جاده چالوس که بیشترمون خاطره های خوبی ازش داریم مزه دیگری داره و این امکان خوب فراهم شده به همت این خانواده.

اگر خواستید سال آینده دیدن این باغ برید باید از کرج به سمت چالوس حدود 60 کیلومتر برید و نرسیده به روستای گرماب سمت چپ جاده این باغ خودنمایی می کند. برای پارک هم میتونید کنار جاده پارک کنید. اگر این مختصات: N 36.0505 E 51.31404 رو تو نقشه گوگل روی گوشیتون وارد کنید میتونید باغ رو تو نقشه ببینید.

اگر خواستید بعد از بازدید میتونید تا تونل کندوان هم برید و از آشهای اونجا هم لذت ببرید. موقعی که ما رسیدیم تونل کندوان داشت برف میومد اونم تو 17 اردیبهشت. برفی که کل زمستون منتظرش بودیم رو اونجا دیدیم. اگر بازم حال داشتید میتونید مسیره جاده چالوسو ادامه بدید و از این جاده بسیار زیبا و مناظرش لذت ببرید.

این دو تا عکس رو وقتی بارون کمی سبک شده بود گرفتم.


نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد